Dňa 1. Augusta 2015 bolo po mnohých rokoch znovu otvorené kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach. Tak ako na iné zaujímavé miesta, aj na Zelenú žabu sme sa boli pozrieť, aby sme Vám priniesli ďalšiu kvalitnú reportáž.

zaba5

Kúpalisko sa nachádza priamo v Trenčianskych Tepliciach, na ulici 17. Novembra. Aby ste ho našli, stačí tesne za hotelom Flóra na ľavej strane cesty odbočiť na vybetónovaný chodník do lesa. V blízkosti chodníka sa dá bezplatne zaparkovať pri ceste, ak sú miesta obsadené, neďaleko je parkovisko patriace kúpalisku. Parkovanie do 15 minút je zdarma, na kúpanie ale 15 minút väčšinou nestačí, tak treba počítať s cenou 90 centov na hodinu, resp. 9 Eur na celý deň.

Z parkoviska sa vrátime smerom k hotelu Flóra, aby sme pri ňom odbočili na chodník vedúci cez les, ku kúpalisku. Stúpanie po chodníku trvá iba chvíľu a asi po 5 minútach už sme pri vstupe do kúpaliska.

zaba1

zaba2

Kupko je naozaj veľmi pekné, tak ako celé mesto Trenčianske Teplice. Architektonicky dobre zvládnuté a veľmi citlivo zasadené do inak celkom prudkého kopca. Nachádza sa tu jeden detský bazén a jeden veľký bazén s atrakciami, fontánou a vodnými prúdmi.

zaba3

zaba4

zaba6

zaba7

Kapacita kúpaliska je 750 ľudí, ktorí môžu ležať pri bazéne na betóne, teakovom dreve alebo na tráve. To že je kapacita obmedzená je veľmi fajn, pretože inak by sa mohlo preľudniť a tým znížiť inak veľmi príjemný pocit z pekného areálu.   

zaba8

zaba9

zaba10

Tiež sa tu dá posedieť pri pive alebo na káve v bufete, zahrať tenis alebo kolky.

Vstupné na tri hodiny stojí 6 Eur, celodenný vstup je za 9,5 Eur. Za dieťa zaplatíte 5 Eur na tri hodiny alebo 6,5 Eur za celý deň.

 

Komentárov  

+1 #1 RE: Zelená žabaFrantisek 2015-08-23 16:58
Vemi kvalitna a dobra reportaz, paci sa mi.

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť